Ματσάρες σε όλη την Ευρώπη!

Το πρόγραμμα του Μ. Σαββάτου και της Κυριακής του Πάσχα

Στην Ελλάδα υπάρχει διακοπή της αγωνιστικής δράσης λόγω Πάσχα, όμως στα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα θα διεξαχθούν κανονικά οι αναμετρήσεις και το πρόγραμμα περιλαμβάνει ντέρμπι και σπουδαία ματς.

Οι αγώνες που ξεχωρίζουν είναι το Ίντερ-Μίλαν που θα γίνει σήμερα το μεσημέρι στις 13:30 στην Ιταλία και το αυριανό (18:00) Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Τσέλσι για την Premier League. Στη Γερμανία ξεχωρίζει η δύσκολη εκτός έδρας αποστολή της Μπάγερν Μονάχου κόντρα στη Μπάγερ Λεβερκούζεν, σήμερα στις 19:30. Στο ισπανικό πρωτάθλημα, Ρεάλ και Μπαρτσελόνα δοκιμάζονται απέναντι σε Σπόρτινγκ Χιχόν και Ρεάλ Σοσιεδάδ αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των κορυφαίων πρωταθλημάτων της Ευρώπης για το Μεγάλο Σάββατο και την Κυριακή του Πάσχα:

Primera División – 32η αγωνιστική

Παρασκευή

Σάββατο

Ντεπορτίβο – Μάλαγα (14:00)
Σπόρτινγκ Χιχόν – Ρεάλ Μαδρίτης (17:15)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Οσασούνα (19:30)
Μπαρτσελόνα – Ρεάλ Σοθιεδάδ (21:45)

Κυριακή

Λεγκανές – Εσπανιόλ (13:00)
Βαλένθια – Σεβίλλη (17:15)
Μπέτις – Έιμπαρ (19:30)
Γρανάδα – Θέλτα (21:45)
Δευτέρα

Αλαβές – Βιγιαρεάλ (21:45)

Serie A – 32η αγωνιστική

Σάββατο

Ίντερ – Μίλαν (13:30)
Κάλιαρι – Κιέβο Βερόνα (16:00)
Φιορεντίνα – Έμπολι (16:00)
Τζένοα – Λάτσιο (16:00)
Παλέρμο – Μπολόνια (16:00)
Πεσκάρα – Γιουβέντους (16:00)
Ρόμα – Αταλάντα (16:00)
Τορίνο – Κροτόνε (16:00)
Σασουόλο – Σαμπντόρια (19:00)
Νάπολι – Ουντινέζε (21:45)

Bundesliga – 29η αγωνιστική

Σάββατο

Άουγκσμπουργκ – Κολονία (16:30)
Ντόρτμουντ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης (16:30)
Χόφενχαϊμ – Γκλάντμπαχ (16:30)
Μάιντς – Χέρτα (16:30)
RB Λειψίας – Φράιμπουργκ (16:30)
Βόλφσμπουργκ – Ίνγκολστατ (16:30)
Λεβερκούζεν – Μπάγερν (19:30)

Κυριακή

Βέρντερ Βρέμης – Αμβούργο (16:30)
Ντάρμστατ – Σάλκε (18:30)

Premier League – 33η αγωνιστική

Σάββατο

Τότεναμ – Μπόρνμουθ (14:30)
Κρίσταλ Πάλας – Λέστερ (17:00)
Έβερτον – Μπέρνλεϊ (17:00)
Στόουκ Σίτι – Χαλ Σίτι (17:00)
Σάντερλαντ – Γουέστ Χαμ (17:00)
Γουότφορντ – Σουόνσι (17:00)
Σαουθάμπτον – Μάντσεστερ Σίτι (19:30)

Κυριακή

Γουέστ Μπρομ – Λίβερπουλ (15:30)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Τσέλσι (18:00)

Δευτέρα

Μίντλεσμπρο – Άρσεναλ (22:00)

Σχετικά άρθρα